6 + 1 kihagyhatatlan látnivaló Brüsszelben

brüsszeli utazás, legfontosabb látnivalók

Brüsszel látnivalói + hasznos infók

In Brussels

1. Az Atomium – Brüsszel látnivalói

Ez egy hatalmas, 9 gömbből álló szobor,  ami a vas fémrácsát jeleníti meg sokmilliószoros nagyításban. Érdekessége, hogy a szoborba be is lehet menni. Nem érdemes kihagyni a lehetőséget! Hányszor mászkáltál már kinagyított vas fémrácsban? 🙂 Nyitva az év minden napján, a belépő 12 euró körül felnőtteknek. (Infó itt) A metróról a Heysel megállónál kell leszállni.
Atomium
Az Atomium gömbjeiben kiállítások, és gyerekeknek szóló foglalkozások vannak. Például ezekben a gömbökben a nyári tábor során aludni szoktak. Tök jó ötlet!

Az Atomium belülről

A gömböket összekötő rácsokban vagy mozgólépcső vagy lépcső van. Felfelé lépcső vezet, lefelé pedig gyalog kell jönni.

Lépcső az Atomiumban

De a kilátás sem utolsó. Itt éppen az Atomium melletti Mini Europára lehet rálátni.

Krisna Brusszel 140

Az Atomiumot az 1958-as világkiállításra építették, elvileg csak fél évet szántak neki, de akkora siker lett, hogy végül megmaradhatott az épület. Első verziójában alumíniummal voltak fedve a gömbök, de nemrég mindent kicserlétek rozsdamentes acélra.

2. Kínai pavilon és japán torony – Brüsszel látnivalói

Az Atomium mellet van egy érdekes park, benne egy igazi, kínai épület, melynek építését II. Leopold király rendelte el az 1900-as évek elején, hogy kiegészítse a japán torony látványát. Mivel Leopold király nagyon szerette a keleti építészetet és szeretett ilyen érdekes helyeken sétálni, a két épületet a palotájától kellemes sétányi távolságra építették fel.
A kínai épületben hosszú évtizedekig egy étterem működött, majd a keleti gyűjteményt bemutató múzeum lett. Ma sajnos már nem látogatható belülről biztonsági okokból, de kívülről is megéri a sétát!
Chinese Pavilion
A japán pavilon története kicsit kacifántosabb. A párizsi világkiállításra építették 1900-ban, Japánban, majd a külső paneleket átszállították Európába. Itt egy francia építész építette föl. Belülről egész más a stílusa, a kor divatja szerint art nouveau sítusban díszítették. De a kertjében igazi, Japánban őshonos növényeket ültettek.

Brussels 46

3. Grand-Place vagyis a helyi főtér

Állítólag (de szerintem is) Európa legszebb tere. Bizonyítja ezt az is, hogy 1998 óta a világörökség része. A téren áll a városháza, körben pedig a különböző céhek épületei állnak. Régen ez volt a város kereskedelmi központja is, erre utalnak a szomszédos utcák elnevezései is.

Brussels, Grand Place

De nem mindig volt ilyen vidám ez a tér! Itt égették meg az első németalföldi protestánsokat, itt fejezték le a spanyol uralom idején II. Fülöp ellen lázadozó uraságokat is.

További érdekesség, hogy a tér úgy jött létre, hogy az eredetileg itt cuppogó mocsarat lecsapolták. Mindez majdnem ezer évvel ezelőtt történt!
BRUSSELS GRAND-PLACE

Annyira szép és olyan sokat lehetne mesélni erről a térről, de főleg a nagy részletgazdagság miatt napokig lehetne nézni az épületeket, hogy tényleg látni kell!  Itt van egy szuper virtuális séta például, vagy ez a 360 fokos panoráma.

4. Szent Mihály és Szent Gudula székesegyház

Cathedral of St. Michael and St. Gudula

5, Szent Huber galéria (Galeries Royales Saint-Hubert)

GalériaEz a galéria volt a legelső Európában. Még a milánói Galeria Vittorio Emanuelle-t is megelőzte. Méretileg lényegesen kisebb, mint az utána következők, de díszítettsége vetekszik velük ám ez a fedett, márkás boltokkal teli bevásárlóutca mindössze 200 méter hosszú.

6. A Manneken Pis – avagy pisilő emberke

Ez az 58 centis szobor a város egyik jelképe.

Érdekessége, hogy mindig más jelmezbe öltöztetik a szobrocskát, így például Magyarország EU-s elnöksége idején magyar ruhában volt. Térkép

Manneken Pis

+ 1 megkóstolandó: a waffle!

Waffles in Brussels
Ez nem csak úgy simán készül. A tésztáját karamellel kenik be, erre jön a feltét, majd a friss tejszínhab (nem flakonos borzalom!) és rá az olvasztott valódi csoki.  Kóstoljátok meg!

 

Hasznos infók Brüsszelbe utazóknak:

A brüsszeli metró térképét itt találjátok. A brüsszeli jegyekről ezen az oldalon tájékozódhatsz.

Ha a Charleroi reptérre érkezel, onnan egy busszal tudsz a legegyszerűbben bejutni a városba. A busz 30 percenként jár és visszafelé nagy tumultus szokott lenni, tehát indulj időben, nehogy lekésd a legjobb időben induló buszt. A menetidő kb. 60 perc.
Visszafelé jó, ha már megvan a jegyed, mert elsősorban azokat engedik fel a buszra, akiknek már van jegyük, a többieket csak akkor, ha maradt hely. A jegyet a reptéren is meg tudod venni, de ezen a linken is megvehető.

BRÜSSZEL TÉRKÉPET ITT TALÁLSZ nagyban és rögtön láthatod is, hogy a főbb brüsszeli látnivalók közel vannak egymáshoz, egyedül az Atómium és a kínai és japán pavilonok tömegközlekedősek.

Szállások tekintetében egy picit drágábbak az Európában szokásosnál, viszont jó szállások. Ha jót akartok és olcsón JÓ HELYEN, ezt foglaljátok.  Ez egy általunk is kipróbált szálloda, ajánlom

Ezt a videót pedig feltétlen nézzétek meg!