Sokan úgy gondolják (bedőlnek a mesének), hogy a barcelonai akvárium / óceanárium a legnagyobb Európában.
A barcelonai akvárium a saját weboldalán is többször ellentmondásba kerül a saját állításaival. Angolul meg van említve, hogy Európa legnagyobbja, spanyolul már csak Katalónia legnagyobb akváriuma, majd annyi, hogy egyedülálló Európában. Hogy is van ez?
Mindenesetre a genovai akvarium is azt állítja magáról, hogy az a legnagyobb 🙂
Szóval a fene sem tudja mi az igazság, de elmesélem mit láttunk, amikor a barcelonai akváriumban jártunk.
Hajóval érkeztünk a kikötőbe egy esős, borongós tavaszi napon, így valami fedett helyen kerestünk programot magunknak. Mivel a kikötőből a Kolumbusz-szoborhoz vittek minket, onnan pedig pár száz méterre volt csak az akvárium, így kézenfekvő volt, hogy megnézzük a barcelonai óceanáriumot is. (Közben láttuk az előző szuper szállásunkat messziről 🙂 )
Mivel 10 előtt értünk oda és itt is 10-kor nyitnak, jó sokat kellett várni.
Aki előre váltott jeggyel érkezik, annak is sorba kellett állnia valamiért, így végül egyszerre engedték be a tömeget.
SOKAN voltunk, így aki nyitásra menne, az gyorsan felejtse el az ötletet. Szimplán nem éri meg fél órát vagy egy egészet sorakozni azért, hogy aztán fél óra alatt megnézzen valamit.
Jegyárak
A jegyárak: (2019) felnőtt jegy: 21 euró
5 és 10 év között 16 eur,
3 és 4 éves kor között 8 eur.
Az akaváriumban érdekes halakat láttunk, még olyat is, amit máshol soha nem, pedig nem ez az első ilyen jellegű létesítmény ahol megfordulunk. Szóval ez a része tetszett 🙂
Van 300 euróért arra lehetőség (ha az ember szerencsés és pont szerdán vagy pénteken jár arra), hogy a cápákkal ússzon.
Ússz a cápákkal!
Amikor ott jártunk, szerencsénk volt, még kívülről nézve is érdekes volt, ahogy a búvárok úszkáltak a cápák között. 🙂
Van ketreces merülés is, az 150 euróba kerül.
Láttam az árlistában, hogy be lehet fizetni olyanra is, hogy az ember a cápák között alszik, de bővebb infót nem találtam róla. Az ára egyébként 90 euró.
Maga az akvárium tényleg nagy: 36 méter az átmérője és 5 méter mély. Utóbbi nekünk soknak tűnik, de gondoljunk bele, hogy a Földközi-tenger átlagban 1500 méter mély. Ehhez képest ez nagyon kevés.
Ha etetésekre mennétek, akkor a cápákat kedden és pénteken etetik dél és 1 között.
Alagút
A barcelonai akvárium is rendelkezik egy jó hosszú, 80 méteren át tekergő alagúttal, ahol cápák, ráják és minden más úszkál az ember feje fölött, míg ott jár. Jó muri!
Hajósoknak ötlet:
Ha te is hajóval mész Barcelonába és a hajótok érinti Genova kikötőjét, inkább a genovai akváriumot nézd meg, az valóban nagy és sokkal több érdekességet tartalmaz, arról nem is beszélve, hogy fogsz majd tudni lépni a sok embertől és nem kell egy órát sorba állnod a belépőért, hogy aztán 30 perc alatt végiginézd az egészet.